آخرين مطالب
دکتر حسین مجتهدی عضو شورای مرکزی   جبهه ملی ایران

دکتر حسین مجتهدی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

دکتر حسین مجتهدی، متخصص روان شناسی بالینی، عضوی شورای مرکزی جبهه ملی ایران و عضو هیئت امنای آرامگاه دکتر محمد مصدق می باشد


دکتر حسین مجتهدی متولد ۱۳۵۰ درتهران است. او تحصیلات خود را در دوره های ابتدائی و متوسطه در تهران گذراند، سپس وارد رشته روان شناسی در دانشگاه تهران شد. وی پس از اتمام کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های تهران و شهید بهشتی، تحصیلات خود را تا دکترای تخصصی روان شناسی بالینی در دانشگاه هامبورگ و بیمارستان دانشگاهی اپندورف (UKE) با گرایش های تخصصی تحولی- بالینی ، بیماری های روان – تنی و روان درمانی روان کاوانه ادامه داد.
دکتر مجتهدی پس از بازگشت به ایران فعالیت¬های علمی خود را با تدریس در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضویت در گروه روان شناسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، شرکت فعال در برگزاری سمینارهای آموزشی برای متخصصان و ارائه ی خدمات روان شناختی و بالینی در کلینیک های تخصصی دنبال کرد.
دکترحسین مجتهدی دارای تالیف و ترجمه و همکاری در تالیف کتاب ها و مقالات تخصصی متعددی در حوزه ی علوم روانشناختی است، که دو تالیف مشترک توسط فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر شده است. او همچنین تا سال ١٣٩٠ مدیر مسوول فصلنامه فرهنگی-اجتماعی-تاریخی سیاووشان بود.

دکتر مجتهدی فعالیت های اجتماعی خود را پس از اغاز مجدد فعالیت های جبهه ملی به رهبری استاد ادیب برومند در سال ۱۳۷۳ در این مجموعه آغاز کرد و به صورت مشخص در مسائل فرهنگی – اجتماعی با زنده یادان دکتر پرویز ورجاوند، دکترعلی اردلان، استاد ادیب برومند، حسین شاه حسین و مهندس عباس امیرانتظام همکاری داشته است. همچنین همکاری فعال در برگزاری سمینارهای بزرگداشت هزار و صدمین سالگشت دولت فرهنگ پرور سامانیان، مناسبت های نهضت ملی در تاریخ معاصر و یادمان های تاریخی-فرهنگی تاریخ ایران از جمله فعالیت های او در این مسیر می باشد. او همچنین از اعضا و برگزیده سازمان دانش اموختگان برای پلنوم های جبهه ملی ایران بوده است. دکترحسین مجتهدی در سال ۱۳۹۴ به عضویت در شورای مرکزی جبهه ملی ایران انتخاب شد.